A Bárka Baptista Gyülekezet imaháza Pestújhelyen az Adria utca 24.-szám alatt található. Egy újpesti baptista család a XV. kerületi Széchenyi telepre költözött 1905-ben. Idős Beharka Pál és Nagy Pál kezdtek gyülekezetépítésbe ezen a területen elõször, majd a fent említett család feje Wick Fülöp termet bérelt és elindította a gyülekezeti életet, azonban ezt a kezdetet az I. Világháború megsemmisítette. 1927. október 10-én nyílt meg a pestújhelyi bérelt imaterem „Bethlen kápolna” néven a Határ út 5-ben (késõbbi Csanádi, most Wesselényi u.), ezzel megalakult a „Pestújhelyi Baptista Gyülekezet”. 1933 – Wick Fülöp, aki banktisztviselõként dolgozott, banki kölcsönbõl megvásárolta az Adria u. 24. szám alatti ingatlant, ahol imatermet alakítottak ki. A teljes vételárat 1945-ben fizette ki a gyülekezet. Az ötvenes években a XV. kerületi Tanács lakókat telepített az épület egy részébe. A teljes épületet 1984-ben vehette birtokba a gyülekezet, miután a távozó lakók számára az általuk kért lelépési összeget kifizette. 1993-ban 70 négyzetméteres új résszel bõvült a gyülekezeti ház, majd 2003. április 30.-ával kezdõdõen, az eredeti építmény teljes elbontását követõen épült fel az új gyülekezeti ház. Nettó alapterülete 350.55 négyzetméter. Magába foglal egy 120 négyzetméteres istentiszteleti termet; 22 négyzetméter elõteret; 40 négyzetméter közösségi termet; 40, 32, 30 négyzetméter oktatótermeket, konyhát, irodát, mellékhelyiségeket. A gyülekezetnek 65-70 tagja van, vasárnaponként kb. ugyanez a létszám.

A Pestújhelyi Bárka Baptista Gyülekezet története
Írta: Dobner Gyõzõ lelkipásztor